Poljska bolja od Španije za bronzu nakon produžetaka
1.2.2015. u 18:41 | Komentari: 2
Svijetsko prvenstvo Qatar 2015

Reprezentacija Poljske osvojila je bronzu na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Kataru, nakon što su savladali Španiju sa 29:28 i to nakon dva produžetka....
Meč je bolje počeo za Poljake, sjajno otvaranje je to bilo, 3:0 su vodili izabranici Michaela Biglera do osme minute, golovima Daszeka, Wisnievskog i Syprzaka, kada Španci tek prvi put pogađaju za 3:1, a pogodio je Rocas.

Minutu kasnije je bilo 5:1 za Poljsku, a u 16. minuti Španci dolaze na "-2", bilo je 7:5. Garcia Robledo je Špance u 19. minuti doveo na gol zaostatka kada je pogodio za 8:7, ali je Syprzak expresno pogodio za 9:7.

Prvo izjednačenje na meču viđeno je u 23. minuti kada je Garcia pogodio za 11:11, a do kraja poluvremena su pala po dva gola na obje strane a na odmoru je bilo 13:13.

Početak drugog dijela pripao je Španiji, prvo je Aguianagalde pogdio za 14:13, i to je bilo prvo vodstvo Španije, a u 42. minuti su prvo put imali "+2", bilo je 19:17, a samo pet minuta kasnije Tomas ih vodi na "+3", bilo je 21:18, a u 50. minuti su poveli sa 22:18.

No onda je uslijedila serija Poljske od 3:0 za 22:21, a propustili su Poljaci i priliku za izjednačenje, pa je Raul Entrerrios pogodio za 23:21, da bi Krajweski smanjio na 23:22, iako je Poljska imala igrača manje na terenu. No nakon toga sedmerac za Španiju koji u gol pretvara Valero Rivera za 24:22 dminut i pol do kraja.

Michal Szyba je smanjio na 24:23, tačno minutu do kraja,  u napadu Španci griješe a sjajni Szyba svojim osmim golom donosi produžetke Poljskoj.

Produžeci su počeli golom Daszeka za vodstvo Poljske od 25:24, da bi Aguinaglade izjednačio na 25:25. No kratko je trajao napad Poljske jer je Kamil Syprzak pogodio za 26:25. Valero Rivera je izjednačio na 26:26 sa sedam metara u 65. minuti, a to je bio rezultat nakon prvog produžetka.

Szmal je odbranio šut Španaca početkom drugog produžetka, a Mihal Jureccki pogađa za 27:26 u korist Poljske, da bi Garcia vrlo brzo izjednačio na 27:27. Kamil Syprzak je pogodio za 28:27, ali Viktor Tomas svojim sedmim golom donosi novo izjednačenje na 28:28.

Trideset sekundi do kraja Jurecki pronalazi Syprzaka za 29:28,  a Španci nisu iskoristili posljednji napad pa je bronza otišla u Poljsku.